E-mailsupport@lerborddaekning.boutique
Forside /Les Ottomans /Les Ottomans CRB01 æske stor multifarvet glas

-60%

Les Ottomans CRB01 æske stor multifarvet glas
Les Ottomans CRB01 æske stor multifarvet glas
Les Ottomans

Les Ottomans CRB01 æske stor multifarvet glas

4.0 (1)
2.340,00 kr. 940,65 kr.

Stor æske i slebet krystalglas med låg fra Les Ottomans. Til smykker, minder og pynt på kommoden.


På lager
- 1 +
· Gratis fragt fra 360,00 kr., ellers 60,00 kr. 30 dages returret · support@lerborddaekning.boutique
Kun 6 tilbage på lager.

Køb 2 eller 3 og spar


Kategorier : Les Ottomans

SKU : LER-LES-2999

Beskrivelse

CRB01 i stor størrelse virker både som opbevaring og som farveklat i reolen. Det slebne krystalglas i koboltblå, turkis, rav, grøn og rød kaster farvede skær ind på hylden, når solen rammer. Her er prisen sænket fra 2.340 kr.

Hvad du bruger den til

Gem ringe, øreringe og små minder under låget, eller lad den stå tom som skulptur på konsol, sidebord og hylde. Det tunge låg slutter tæt uden at klemme.

Glas, farver og håndværk

Æsken er støbt og slebet i krystalglas. Fordi farve og slib skifter lidt fra stykke til stykke, får du et unikat med levende nuancer. Tør støv med blød klud, løft i bunden frem for knoppen.

Det får du med

En stor multifarvet glasæske CRB01 med tilhørende aftageligt låg.

Funktioner
  • Slebet krystalglas giver farvespil i lyset

  • Låg med skulpturelt greb holder støv ude

  • Stor størrelse rummer smykker og minder

  • Låg: Aftageligt med greb

  • Farve: Multifarvet

  • Model: CRB01

  • Materiale: Krystalglas

  • Størrelse: Stor

  • Produkttype: Æske med låg

  • Sælger: Ler Borddækning

  • MPN: CRB01

Ofte stillede spørgsmål
Er alle æsker ens i farven?

Nej, små forskelle i farve og slib forekommer og gør hvert stykke unikt.

Kan den stå i vindueskarmen?

Ja, lyset fremhæver glasset flot. Undgå dog stød og hårdhændet løft i lågets knop.

4.0 (1)
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0
Kundeanmeldelser
1
4.0
l****c
Verificeret

Fin æske til mine ringe, den glimter pænt på kommoden.

Relaterede produkter
Se alle
4.0 (1)
4.0 (3)
3.510,00 kr. 1.049,40 kr.
Les Ottomans CRV02 vase rød krystal slebet
4.3 (3)
4.5 (2)
292,50 kr. 189,90 kr.
Les Ottomans Cuore glas hjerteformet